Strana 1).

Moto zážitky, výlety, fotky, videa, technika a jiné povídání.

 

26.4.2013

Můj první výlet na mé Kawasaki Z750S.

V pátek byl naplánován krátký výlet na chatu do Jizerek. Účastníci Tomáš, Jindra, Franta, Lukáš ( ten nás jel kousek vyprovodit a pak se vrátil domů ) a já. Počasí bylo obstojné až hezké. První fotka je zastávka na benzínce na zmrzlinu. Franta telefonuje a Tomáš se mnou pózujeme do objektivu. Fotí Jindra.

 

moto_2

Moje nová " svítivá " helma ... abych tě lépe viděla. Je to Scorpionka, koupená ve firmě MAXRPM v Praze Holešovicích.

Odkaz : maXrpm

moto_4

 

Večer jsme vyrazili do občerstvovny " Na věži " , dát si něco dobrého a trošku zalít a spláchnout prach z cest :-) Asi v deset večer se ve dveřích hospody objevil Martin. Už nevařili, tak si dal obložený talíř. Vydrželi jsme v hospodě však jen do půlnoci, protože druhý den personál čekal nápor turistů z pochodu a tak se chtěli trošku vyspat. Pokračovalo se tak na chatě. Postupně jsme odpadávali jeden po druhém do pelechů. Největší držák měl Franta s Martinem.

Ráno jsem udělal čaj a Franta mix polévku ( nudlová, česněčka a bramboračka ). Vzhled nevalný, vůně osobitá, ale chuť a teplota výborná. Všichni jsme si dali a po úklidu vyrazili na cestu.

Moje krasavice vedle chaty v ranním mlžném oparu ... a zašpiněná od srážek.

moto_6

Franta pózuje u své Suzuki, vzadu pak KTM Tomáše a Kawasaki zelená je Jindry. Cestou domů bylo z počátku pěkně vlhko a mlha. Pak se to ale roztrhalo a jelo se parádně.

moto_8

Fotka na samospoušť zhruba z poloviny cesty domů, zastávka na vyhlídce u rozhledny. Zleva doprava ... Jindra, já, Franta, Martin a Tomáš.

moto_10

Ještě jedna fotka na celou rozhlednu. Dohlednost krásná, ale nahoru nikdo z nás nešel.

moto_12

Dojeli jsme domů všichni v pohodě, tachák ukázal celkem asi 240km , takže u nás dobrý !

 

4.5.2013 Druhý ... sólo motovýlet.

Jelikož kluci vyrazili chytat rybky na rybník Popelov v Kardašově Řečici, vyrazil jsem za nimi...na motorce.

Trasu jsem naplánoval z Vinoře, přes Počernice, Ondřejov, Vlašim, Pelhřimov, Jindřichův Hradec a pak se nějak promotat do Kardašovky.

moto_13

U Ondřejova jsem viděl hezký zámek, podložený mlhou, prostě scénka hodná fotografie. Než jsem ale vybalil foťák ze zadního kufru, panorámo bylo pryč. Tak fotku použiju alepoň pro nadpis.

moto_14

Jelikož jsem jel docela brzy ráno, byla silnice ještě posmrkaná ranní rosou a tak jsem jel "kochačku". Tady je Kawinka s otevřeným kufrem při focení již zakrytého zámku mlhou. Při průjezdu mnoha vesnicemi jsem pozoroval lidi, jak jdou na nákupy do místních krámků, asi koupit něco k snídani, jiní čekali na zastávkách, prostě probouzející se život.

 

moto_15

Cesta mi celkem utekla, na fotce je mašina již u rybníka. Podle stínů je poznat, že i počasí se umoudřilo. Cestou jsem chytil pár přepšek a tak jsem měl alespoň ideální šanci oschnout.

 

moto_16

Tohle je to, proč jezdíme k rybníku. Pohodička, sranda, celkem pěkné úlovky. Jako tady na fotce Evžen s docela pěkným kapříkem.

 

moto_16

Že si zachytali i mladší kluci je evidentní z této fotky. Tady konkrétně Evžik s rybou, vedle Fanda a Kuba.

 

moto_16

Co si budeme nalhávat...rybaření není jen o rybách. Na grilíčku tak padlo masíčko, klobásky, pečený chleba a další nezdravé pamlsky. Všechno jsme to proto zlikvidovali snědením...

 

moto_18

Mňam, mňam ... studená kuchyně je nastartovaná !

 

moto_18

Na dnešní závěr přidám ještě tři fotky bez komentáře. Takové lehounce jakoby umělecké :-))

moto_25

moto_28

Tachometr po návratu domů ( cesta zpět přes Studenou, Počátky, Pelhřimov, D1 a Praha ) na hodnotě 580km.

 

18.5.2013 S Frantou a Davidem do Hořic na 300 zatáček Gustava Havla ...

Pátek odpoledne. Padám z práce ve tři hodiny a těším se na výlet, tentokrát do Hořic v podkrkonoší. Koná se tam totiž další, již 51. ročník motocyklových závodů ... 300 zatáček Gustava Havla.

Přijíždím domů, připravuji mašinu. Kde mám helmu ? Jó, nechal jsem jí na židli. Sakra, kde jsou klíčky k motorce ? ... a tak dále. Zná to asi každý motorkář. Nakonec jsem ale vyrazil. Společně s Frantou máme spicha u Dády. Opakuje se co u mě a David se asi třikrát pro něco vrací. Pak už ale všichni tři bereme za hefty a vyrážíme. V Počernicích na křižovatce je to trošku ucpaný, ale pak už cesta utíká v pohodě, teda až na to, když se Dádovi uvolní řemen na kufru a "bimcá" se mu ze sedla přesně u zadního kola. Už vidím katastrofický scénář, že se mu zamotá do kola a sekne s sebou. Tak na něj blíkám, mávám až nakonec zastaví. Vyřešil to uzel za karabinou. Před Hořicemi jsme trošku zmokli, ale bundou se to nedostalo.

moto_30

První fotečka z náměstí v Hořicích. Moc hezká kašna a věž v pozadí.

 

moto_32

Na druhé fotce zastavujeme v zatáčce nad ubytovnou a plánujeme co dál.

Plán hovoří jasně ... ubytovna, zaparkovat motorky, převléknout "do civilu" a vyrazit za poznáním Hořic a místních osvěžoven.

moto_34

Na fotečce nahoře je čelní pohled na ubytovnu podniku Mileta, kde Franta vyřídil VIP nocleh na dva dny.

 

moto_38

Vrátná nám dává klíčky od pokoje 47. Tabulka na dveřích ale hovoří jasně :-))) Vstup zakázán pro nás neplatí. Hlavní je, že jsou v místnosti tři postele, povlečení a teplo.

Vybalujeme naše zavazadla a první co Dáda zjistí je, že zapomněl doma boty na přezutí.

moto_40

Vyřešil to tak po svém ... vzal si na sebe kožené kalhoty a motorkářské boty. Na rozdíl ode mě s Frantou alespoň vypadá jako motorkář !

 

moto_42

Frantův pohled na přidělenou stravu v Dělnickém domě hovoří za vše. Při vstupu do restaurace říká, ty brďo, tady smrdí olej. Za chvilku se nám potvrdilo proč...

 

moto_44

Dali jsem si totiž maso v bramboráku, ale netušili jsme, že bude celej "utopenej" v oleji. Ještě že mám vyndaný žlučník ... pomyslel jsem si. Jinak by mi ho to určitě urvalo !

 

moto_42

Při pokračující noční procházce se Davidovi shrnula ponožka a měl odřený prstíček na noze. Franta je velký dobrák a tak mu na této fotce "zavazuje střevíček" , jako nějaké princezně.

 

moto_49

Lesem, po tmě, ale s tušením jsme se ocitli na paloučku, kde byly stánky, hudba, pivko a málo lidí. Poseděli jsme, kecali a popíjeli. Asi po půlnoci jsme vyrazili na ubytovnu.

Jaké bylo naše překvapení, když jsem vzali za kliku ... a nic. ZAMČENO !!! Franto, co to je ? Nevím, říká Ferry , mělo být odemčeno. Zkus to ještě jednou. Nic. Prostě zamčeno. Bereme to jako zpestření výletu a nocujeme na lavičce.

moto_50

Nevýhodu v oblečení, za kterou jsme se Davidovi smáli teď on proměnil ve výhodu. Já s Frantou měl totiž kraťasy. Trošku foukalo a zimička se pomaličku vkrádala do našich těl. Přece nebudu spát venku ! Obešel jsem ubytovnu a viděl jedno rozsvícené okno, pootevřené. Klep, klep je tam někdo ? Z postele vstal plešatý člověk a se slovy " NEIN .. Nemame " okon zavřel! Stál jsem tam jak puk. Sakra, je to němec. Nedalo mi to ! Vybalil jsem svojí němčinu a klepu znovu. Fakt jsem nechtěl spát venku.

Klep, klep ... HILFE BITE. SPRECHEN SIE DEUTSCH ? ... JA .... No a já na to ... ICH SPRECHE KEIN DEUTCH ! ... Asi takto, klep-klep prosím pomoc, mluvíte německy? ano, ale já ne!

S angličtinou to již bylo lepší. Nakonec pochopil o co mi jde a objevil se stín za prosklenými vstupními dveřmi a říká, máte klíč ? Po chvilce zjišťujeme, že ani on klíče nemá. Nedostanou se tedy ani ven a my hlevně ani dovnitř. Po chvilce bezvýznamného rozhovoru odchází spát. My ne !!

Spása se objevila asi za půl hodiny, ve formě hezké slečny a hlavně jejích dvou kámošů motorkářů ( podle akcentu asi z Moravy ). Jeden z nich obešel ubytovnu zezadu a podařilo se mu otevřít zadní dveře. Za to mu tato posílám velké díky !! Dostal nás totiž na pokoj a tím pádem i do postele.

SOBOTA ...

moto_52

David bez bot odmítá opustit potel a telefonuje ženě, jestli by byla tak hodná, udělala si výlet autem do Hořic a přivezla mu boty :-))) Ona souhlasí. No a my s Frantou vyrážíme na snídani do města. Začali tréninky stopětadvacítek a tak se usazujeme na zahrádce hospody od kud je vidět na dráhu. Vybalujeme "plastovou snídani" a dáváme se do jídla. V tom se u stolu objevuje číšník a se slovy "dáte si něco" nás trochu překvapuje. Plný stůl jídla a prej jestli si něco dáme :-))) ... dávám si teda kafe :-)))

 

moto_54

Dáda již má své boty a vyráží s námi okolo trati, na místa, kde je dobrý výhled. Počasí se začíná umoudřovat a po prvních kolech začíná i tať osychat. Taky se tak začíná zvyšovat rychlost závodníků.

 

moto_56

moto_58

moto_60

 

Zkusil jsem také něco natočit foťákem ( přepněte kvalitu na 720HD ) :

 

Video je v zatáčce nad ubytovnou, kde motorky přecházeli z levé zatáčky do pravé. Někdy byla v té pravé trošku tlačenice.

Pak jsem se přesunuli do depa závodních strojů, zaplatili vstupenku a šmejdili mezi stánky, kde mechanici a jezdci ladili svoje stroje.

moto_62

Na této fotce se mi podařilo zachytit závodníka s číslem 36, který je jeden z nejznámějších. Je to mistr Michael Pearson z Ballygovan z Anglie. Jezdí na mašině BMW-1000.

 

moto_64

Moc hezký design motorek s číslem 77.

Z depa jsme se přesunuli na cílovou rovinku, kde byl celkem dobrý výhled a motorky to tam prali pod plným plynem.

moto_66

Na fotce zleva : Franta, David a já...

 

moto_68

Fotka z příjezdu do cílové rovinky...

Další náš přesun pak byl do města, kde se silnice svažuje dlouhou rovinkou do ostré pravé zatáčky. Motorky zpočátku akcelerují, ale svah a ostrá pravá nutí závodníky brzdit a podřazovat.

moto_70

 

Poslední fotkou se loučím s hořickým závodním okruhem, myslím že vkusně a to průjezdem závodníka cílovou rovinkou.

moto_72

Příští rok tedy na viděnou opět v Hořicích ... tentokrát na 52. ročníku memoriálu Gustava Havla.